top of page

HİZMET KABUL ŞARTLARI VE KOŞULLAR.!

 1. Gönderilen ilk örneklerde yeterli miktarda hücre yok ise veya alınan hücre örneğinin kalitesi çalışma için uygun değilse, tekrar örnek gönderilmesi ve analizin tekrarlanması gerekebilir.

 2. Yapılan test; İstenen test kapsamı içerisinde bulunan ve raporda da belirtilen genler üzerinde yer alan spesifik noktalardaki genetik değişimlere yönelik olup, sadece bu noktalardaki genetik değişimler hakkında bilgi verir. Bunun dışındaki diğer bölgelerle ilgili herhangi bir bilgi veya fikir vermez.

 3. Uygulanan test, kişinin spor performansının ve hangi sporlara daha yatkın olduğu, Egzersiz & Beslenme ve atletik yaşam tavsiyesi konusunda yardımcıdır.

 4. Test kapsamında olmadığı için incelenmeyen diğer ilgili genetik bölgelerdeki değişiklikler kişinin önerilen spor, önerilen egzersiz / beslenme tipinin uygulanması ve fitness planlamasından sonra istenen düzeyde performans alınmasını etkileyebilir.

 5. Elit düzeyde spor performansı genetik yatkınlık, fiziksel ve psikolojik faktörler ve ayrıca antrenman düzeyi ve özellikleri (Süre, hacim, şiddet, sıklık) Spor dalına özgü doğru beslenme, disiplin, vb. Birçok çevresel etmenlerin etkisi altındadır.

 6. Testlerin sonuçları seçilen test paneline göre 30-120 gün arasında sonuçlanabilir . Bu süre numune kitiniz Genetic Trainer Biyoteknoloji A.Ş. şirketine ulaştığı andan itibaren başlar. (Posta veya kargoda geçen süre sayılmaz) 

 7. Test süresi örneklerde yeterli miktarda hücre bulunmaması veya alınan hücre örneğinin kalitesinin çalışma için uygun olmaması durumunda uzayabilir. 

 8. Genetic Trainer alınan hücre ve bu hücrelerden elde edilen DNA örneklerinin, başka bir amaçla kullanılmayacağını taahhüt ve garanti eder.!

 9. Genetic Trainer DNA analiz sonuçları kişinin kendisine ve izin verdiği Genetic Trainer'ın elektronik posta adresine e-mail olarak gönderilir. 

 10.  Genetic Trainer DNA analiz sonuçlarını kşişinin kendisi ve izin verdiği Genetic Trainer'ı dışında, üçüncü şahıslarla veya resmi dahi olsa hiç bir kurum veya kuruluşla paylaşmaz. (Mahkeme kararı dışında)

 11. Yeterli veya istenilen kalitede DNA elde edilememesi durumunda danışandan sonuca ulaşıncaya kadar numune göndermesi talep edilebilir.

 12. Danışanın analizi başlamış olan testten vaz geçmesi veya yeni numune göndermeyi kabul etmemesi durumunda ücret iadesi yapılmaz.​

 13. Yapılan testler ve düzenlenen raporlar yalnızca bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Bir doktor kontrolünün veya tetkiklerinin yerini almaz, bir doktor teşhisi veya tedavisi yerine geçmez. Genetic Trainer Biyoteknoloji A.Ş. Ve bağlı ortaklıkları, ana şirketi veya çalışanları yapılan genetik testlerden veya genetik test sonuçlarının kullanılmasından kaynaklanan dolaylı, dolaysız veya diğer zararlardan sorumlu tutulamaz. 

 14. Test onay formunu dolduran herkes, yukarıdaki şartları ve koşulları kabul etmiş sayılır.

       Önemli Not: 18 yaşından küçük kişilerin test onay formları velisi veya yasal vasisi tarafından onaylanmalıdır.!

bottom of page