top of page
t-shirt-mockup-of-a-woman-stretching-at-the-gym-38172-r-el2.png

Genetic Trainer® Nedir? 

Genetic Trainer® Genetik Antrenörlüğün mucididir.! Genetic Trainer, genetik şifreleri açık cevaplara dönüştüren, literatürü ve markası tescilli bir bilimsel Antrenman & Beslenme yöntemidir. Genetic Trainer®, kişinin doğuştan gelen (kas, iskelet, sinir, bağışıklık, kardiyovasküler sistem kapasitesi, doku yıkımı ve iyileşme hızı vb.) Genetik özelliklerinden hangi spor branşlarında olimpik veya profesyonel başarilar elde edebileceğini, atletik performans ve fitness hedeflerine ulaşmak için genetik yapısına en uygun antrenman özellikleri ve beslenme yöntemlerini belirler. Genetic Trainer® sistemi, tüm dünyada telif hakları ve marka patent kanunlarıyla koruma altındadır.

Daha fazla

Metadoloji

Uygulama yöntemi

Test panel seçimi

Numune Alımı

Analiz süreci

Raporlama

Genetic Trainer® sistemini uygulayabilmek için öncelikle amacınıza uygun bir  Genetic Trainer® test paneli seçmeniz gerekmektedir. 

Test panelleri;

 Pro / Fitness & Diet  / Wellnes/ Genetic Check-Up / Genetic IQ

DNA numunesi alımı, test kitinde bulunan steril ve tek kullanımlık Buccal Swaplarla (Ucunda pamuk sarılı steril plastik çubuklar) yapılır. Tek kullanımlık steril Buccal Swaplarlrın ağız içi yanak mukozasına sürülmesiyle DNA numunesi elde edilirken herhangi bir acı, sızı veya yan etki görülmez. 

Kit kullanım klavuzu

Moleküler ''DNA'' analizlerimiz dünyanın en ileri bilim ve teknolojisi olan NGS (Next Generation Sequencing) cihazlarıyla donatılmış ve tüm insan genomunu sekanslayabilen Genetic Passport® laboratuvarlarında yapılır. Genetic Passport®, Genetic Trainer sisteminin Ar&Ge çalışmalarını yapmak üzere kurulmuşmuştur.  Genetic Passport® günümüzde, spor genetiğinden kanser genetiğine kadar bir çok alanda araştırma yapan ve kendi test panellerini geliştiren uluslararası bir genetik araştırma, geliştirme şirketir. 

Genetic Passport® laboratuvarlarında yapılan moleküler ''DNA'' analizlerinin sonuçları Genetic Trainer'a gönderilir. Danışanın analizi sonucunda ortaya çıkarılan tüm genetik varyantlar uzman ekibimiz tarafından tek tek detaylıca incelenir ve Genetic Trainer® metadolojisine %100 uygun olarak hazırlanan raporlar danışana e-mail olarak gönderilir.

bottom of page