Genetic Trainer® Sistemi Kurucusu ve Telif Hakları Sahibi

Altan Öztepe / Kurucu & CEO

Genetic Trainer® (Genetik Antrenör®) sistemi ''Uluslararası Vücut geliştirme & Fitness Baş Antrenörü'' Altan Öztepe tarafından bulunmuştur.

Altan Öztepe, 28 yıllık antrenörlük hayatı boyunca genetik yatkınlık ve spor performansı üzerine dünyanın bir çok ülkesinde araştırma ve çalışmalar yapmıştır. 2010 yılında  kazandığı tüm bilgi, tecrübe ve çalışmalarını Genetic Trainer® adı altında yazılı bir doktrin haline getirerek tescil ettirmiş ve Genetik Antrenörlük sistemini dünyaya kazandıran kişi olmuştur. 5 yıl süren alt yapı ve eğitim müfredatı çalışmaları sonucunda, 2015 yılında Genetic Trainer Biyoteknoloji A.Ş. Kurularak kurumsal bir yapı altında test alımları ve Genetik Antrenör eğitimlerine başlanmıştır.

 

Genetic Trainer® sistemi, kurulduğu yıl (2015) Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından ''Spor Bilimlerine Katkı'' ödülü ile ödüllendirilmiştir. Yine aynı yıl içerisinde Genetic Trainer® sistemi Orijinal Türk İlim Eseri olarak tescil edilmiş ve kanunlarla koruma altına alınmıştır (Belge No: IEE/2714). 2016 yılında ''INSEP'' (Fransız Milli Spor Enstitüsü) tarafından gelen teklifle, Fransız antrenörlerine öğretilmesi için Paris'te de eğitimlere başlanmıştır. Günümüzde Paris eğitimleri tüm dünya antrenörlerini kapsayacak şekilde genişletilerek ''Uluslararası Genetic Trainer® Eğitimi'' olarak  düzenlenmektedir. Genetic Trainer® sisteminin spor dünyasına getirdiği yenilik tüm dünyada büyük bir ilgi ile karşılanmış ve çok kısa sürede ülke sınırlarını aşarak dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başlanmıştır. Günümüzde Genetic Trainer® sistemi otuzdan fazla spor branşında yirmiden fazla ülkede uygulanan global bir sisteme dönüşmüştür. 

 

Genetic Trainer® sistemi uzmanlar tarafından, deneme yanılma  yöntemlerine dayalı klasik spor bilimlerinden, modern spor bilimlerine geçişte milat olarak kabul edilmektedir.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Pinterest

Genetic Trainer® Sistemi tescilli bir inovasyondur. Genetic Trainer®'ın hiçbir özel veya resmi kurum veya federasyonlarla herhangi bir bağı, ilişkisi veya anlaşması yoktur. 

   Genetic Trainer® hiçbir kurum veya kuruluşa akredite olmaz ve akreditasyon vermez.! Genetic Trainer®eğitimi Türkiye'de ve tüm dünyada sadece Genetic Trainer®               veya yazılı izin verdiği kurumlar tarafından düzenlenebilir.! Genetic Trainer® / GT Academy® / GT. Studio® markaları Genetic Trainer Biotechnology Corp,'un                                                                                                               ''Türkiye ve tüm dünyada uluslararası tescilli markalarıdır.!''

  © COPYRIGHT 2019 GENETIC TRAINER CORP.