Altan Öztepe

Altan Öztepe, Kurucu/CEO
 

Genetic Trainer Kronolojisi

Kurucu ve Telif Hakları Sahibi

Genetic Trainer® (Genetik Antrenör®) sistemi ''Uluslararası Vücut geliştirme & Fitness Baş Antrenörü'' Altan Öztepe tarafından bulunmuştur.

Altan Öztepe, 30 yıllık antrenörlük hayatı boyunca genetik yatkınlık ve spor performansı üzerine dünyanın bir çok ülkesinde araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmıştır. 2010 yılında  kazandığı tüm bilgi, tecrübe ve çalışmalarını Genetic Trainer® metadolojisi adı altında tescil ettirerek Genetik Antrenörlük yöntemini dünyaya kazandıran kişi olmuştur. 5 yıl süren alt yapı ve eğitim müfredatı çalışmaları sonucunda 2015 yılında Genetic Trainer Biyoteknoloji A.Ş. Kurularak kurumsal bir yapı altında test alımları ve Genetik Antrenör eğitimlerine başlanmıştır.

 

Genetic Trainer® sistemi, kurulduğu yıl (2015) Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından ''Spor Bilimlerine Katkı'' ödülü ile ödüllendirilmiştir. Yine aynı yıl içerisinde Genetic Trainer® sistemi Orijinal Türk İlim Eseri olarak tescil edilmiş ve kanunlarla koruma altına alınmıştır (Belge No: IEE/2714). 2016 yılında ''INSEP'' (Fransız Milli Spor Enstitüsü) tarafından gelen teklifle, Fransız antrenörlerine öğretilmesi için Paris'te de eğitimlere başlanmıştır. Günümüzde Paris eğitimleri tüm dünya antrenörlerini kapsayacak şekilde genişletilerek ''Uluslararası Genetic Trainer® Eğitimi'' olarak  düzenlenmektedir. Genetic Trainer® sisteminin spor dünyasına getirdiği yenilik tüm dünyada büyük bir ilgi ile karşılanmış ve çok kısa sürede ülke sınırlarını aşarak dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başlanmıştır. Günümüzde Genetic Trainer® sistemi otuzdan fazla spor branşında yirmiden fazla ülkede uygulanan global bir sisteme dönüşmüştür. 

 

Genetic Trainer® sistemi uzmanlar tarafından, deneme yanılma  yöntemlerine dayalı klasik spor bilimlerinden, modern spor bilimlerine geçişte milat olarak kabul edilmektedir.

● 2010; Altan Öztepe Genetic Trainer literatürünü tescil ettirdi.!                                               

—● 2015; GenetictTrainer® sisteminin alt yapı ve eğitim müfredatı çalışmaları tamamlanmış ve Genetic Trainer Academy kurularak kurumsal bir yapı altında,  antrenör eğitimleri ve test hizmetlerine başlanmıştır.

—● 2015; Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen bir seminerle Genetic Trainer® sistemi ilk defa akademisyen ve öğrencilere tanıtılmış ve spor bilimlerine katkı ödülü verilmiştir.

—● 2015; Genetic Trainer® Türk İlim Eseri olarak tescil edilmiş ve 70 süreyle koruma altına alınmıştır.

—● 2016; Avrupa'dan gelen talep üzerine INSEP (Fransa Milli Spor Enstitüsü) iş birliği ile ilk Avrupa Genetic Trainer® eğitimi 

Paris'te INSEP bünyesinde düzenlenmiştir. Daha sonra Avrupalı antrenörlerden gelen talep üzerine Avrupa eğitimleri sürekli hale getirilmiş ve Paris'te Genetic Trainer® Avrupa kurulmuştur.

● 2016;  Avrupanın ileri gelen bir DNA laboratuvarıyla yapılan ortaklık sonucunda Genetic Trainer'ın Ar&Ge şirketi olarak kurulan Genetic Passport Biyoteknoloji A.Ş. Estonya'ya taşınarak Genetic Passport OÜ. Ünvanı altında Avrupalı bir Genetik araştırma ve geliştirme şirketi olmuştur. Genetic Passport tarafından Genetic Trainer'a spor, sağlık ve eğitim alanında geliştirilen inovasyonlar 5 kıtada 80'den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. 

● 2017; Genetic Trainer sistemi Avrupa birliğinde tescil edilmesiyle, 23 Avrupa ülkesinde faaliyete geçti. 

● 2017; Genetic Trainer 72 gen bölgesinin moleküler DNA analizine dayalı dünyanın ilk ve tek profesyonel sporcu genetik testi ''GENETIC TRAINER PRO®'' gelişti.

● 2018; Genetic Trainer sisteminin Amerika resmi tescil süreci başlatıldı. 

● 2018; Genetic Trainer 120 gen bölgesinin moleküler DNA analizine dayalı genel sağlık paneli ''GENETIC TRAINER CHECK-UP''ı geliştirerek bir Türk sistemi olarak sağlık alanında da büyük bir başarıya imza attı.

—● 2019; Genetic Trainer sisteminin Avusturalya, Hindistan ve Çin resmi tescil süreçleri başlatıldı. 

—● 2019; Fas Spor Bakanlığı yatkileriyle, Fas'ın Kazablanka şehrinde gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, Genetic Trainer Afrika ofisinin Kazablanlka şehrinde kurulmasına karar verildi. Genetic Trainer Afrika Genel Müdürlüğünü Fuad Azrakennadar yürütmektedir. 

Adres; Casablanca-Marina, Crystal 3, BD Sidi Muhammed Ben Abdellah, RDC, B06,2100 Morocco Tel: 00212 693 52 52 15

● 2020, yılında resmi tescil ve izin süreci tamamlanan Hindistan'da ''Genetic Trainer India L.L.P.'' şirketi kurulmuştur.

Genetic Trainer Hindistan Genel Müdürlüğünü ''Brijpal Singh Sandhu'' yürütmektedir.

Adres; A2 Choppa Colony Mahaveer, Nagar, Raipur. Tel: 887 19 36319 - 877 01 29228

● 2020; Genetic Trainer dünyanın ilk ticari genetik zeka testi ''GENETIC TRAINER IQ'' panelini geliştirdi. 

● 2020; Kasım ayında Genetic Trainer® sistemi Amerika tescil ve yasal izin süreci tamamlanmıştır.

● 2021; Ocak ayında, Genetic Trainer Inc. U.S.A. Şirketi kurulmuştur.

● 2021; Şubat ayında, Genetic Trainer Sisteminin Türkiye ve dünyadaki tüm faaliyetleri ve ticari mülkyet hakları (Marka, patent, telif hakları) Genetic Trainer Inc. U.S.A. Şirketine devredilmiştir.

● 2021; Mart ayında Genetic Trainer Inc. Amerika'da 1.000.000 Hisse senedi çıkarma izni almış ve böylece dünyada hisse senetlerine yatırım yapılabilen ilk ve tek antrenörlük sistemi olmuştur.!