''DÜNYANIN EN HIZLI YAYILAN SPOR & SAĞLIK SİSTEMİ''

Genetic Trainer®, Genetic Antrenörlüğün mucidi ve telif hakları sahibidir. Genetik Antrenörler, DNA analizine dayalı Genetic Trainer® yöntemiyle insan doğduğu andan itibaren, hangi spor branşlarında olimpik veya profesyonel seviyede başarılar elde edebileceğini ve hangi mesafe, kategori veya mevkide daha iyi performans göstereceğini öngörebilen özel eğitim almış uzman antrenörlerdir!

 

Genettik Antrenörler, amatör veya profesyonel her seviyedeki sporcunun, maksimum performansa ve hedeflerine ulaşması için genetik yapısına en uygun antrenman metodlaması ve beslenme programlarını düzenleyebilirler. Genetik Antrenörler aynı zamanda kişinin sakatlık, obezite, diyabet, yüksek tansiyon, kalp krizi vb. Genetik risklerini belirleyerek minimuma indirebilir ve hatta ortadan kaldırabilirler!

●Genetic Trainer® Sistemi ''Orijinal Türk İlim Eseri'' olarak tescil edilmiş ve 70 yıl boyunca koruma altına alınmıştır!

(Belge No: IEE/2714) 
●Genetic Trainer® Sistemi tüm dünyada telif hakları ve marka kanunları ile koruma altındadır! 

●Telif hakları sahibi olarak, Genetic Trainer® eğitimleri Türkiye'de ve tüm dünyada sadece Genetic Trainer Academy® tarafından düzenlenebilir.! 


 

Genetic Trainer Madalyası
Spor branş seçimi

Spor branşı ve mevki seçimi

Genetic Passport® testi ile ''DNA'' örneği ağız içi yanak bölgesine sadece 60’sn. sürülen steril pamuklu bir çubukla (Buccal Swap) alınabilmektedir. Numune alımı sırasında herhangi bir acı, sızı veya yan etki görülmez. Moloküler DNA analizi sonucunda insanların kas, isleket, sinir, kardiyovasküler ve bağışıklık sitemlerinin kalıtsal fizyolojik özellikleri  belirlenebilir. Kas tipi ve kardiyovasküler kapasite kişinin hangi spor branşına daha uygun olduğu ve hangi spor branşlarında olimpik veya profesyonel sevide başarılar elde edebileceğine dair çok önemli bilimsel bir veri kaynağıdır. 

Genetik yapıya uygun

antrenman & beslenme

Genetic Trainer® genetik yapıya uygun antrenman ve beslenme metodolojisinde telif hakları sahibidir! İnsanlar 3 farklı kas tipi ve 3 farklı kardiyovavasküler kapasite ile doğarlar. Bu özelliklerin kombinasyonu sonucunda sportif performans açısından 9 farklı insan genotipi ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerden dolayı her insanın antrenman ve beslenmeye verdiği fizyolojik tepkiler farklıdır. Genetic Trainer®'lar kişinin antrenman özelliklerini (yoğunluğunu, süresini, hacmini, direncini, dinlenme sürelerini, vb.) ve beslenme programlarını kişinin kendi genetik yapısına uygun olarak düzenlerler. Böylece kişinin fitness veya performans hedeflerine daha hızlı daha sağlıklı ve bilimsel yöntemlerle ulaşması sağlanır.

genetik yapıyauygun antrenman
profwatonl spocu genetik test panli

Profesyonel sporcular

Dünyada sadece Genetic Trainer® spor genetiği üzerine özel bir AR-GE birimine sahiptir. Genetic Passport'un spor performans test panelleri, branşında uzman onlarca antrenör, spor bilimciler ve genetik bilimcilerin bir arada çalışması sonucunda geliştirilmiştir. ''Genetic Trainer Pro'' gen panelimiz tüm branşlardan profesyonel olan veya olmayı hedefleyen limitlerinde sporcuların genetik avantajlarını en iyi şekilde kullanmalarını, dezavantajlarından korunmalarını ve vücutlarından maksimum performansı elde etmeleri amacı ile geliştirilmiştir.

Sakatlık riskleri & iyileşme süreçleri

İskelet ve bağışıklık sistemini kodlayan ana genetik faktörlerde ortaya çıkan bazı değişimler sporcuların daha kolay ve daha sık sakatlanmasına ve iyileşme süreçlerinin uzamasına sebep olmaktadır.  Bu riskleri bilmek antrenman özellikleri (süre, hacim, şiddet,sıklık vb.) dinlenme süreçlerini ve beslenmeyi (recovery & rejenerasyon) genetik yapıya göre düzenlenmesini, sakatlık risklerinin minimum seviyeye indirilmesini ve hatta tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilir. Örnek olarak; Yapılan bilimsel çalışmalarda COL1A1 geninde görülen SP1 polimorfizminin çapraz bağ yırtığı ve omuz çıkıklarında artmış risk ile ilişkili olduğu görülmüştür. Eklem yumuşaklığı ve elastikiyetinde önemli rol oynayan tip1 kollajen kodlayan (üreten) genlerin görevini tam olarak yerine getirememesi atlamalı ve sıçramalı spor branşlarında büyük bir genetik dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun tespiti ile, sporcunun diyetine tip 1 kollajen üretimini artıracak besinler ve ilgili supplement takviyelerinin eklenmesi ve antrenman özelliklerinin sporcunun genetik durumuna göre düzenlenmesiyle sakatlı riskleri minimuma indirebilir ve hatta ortadan kaldırabilir.

Sakatlık Gen Panelleri
Obezite Diyabet Paneli

Obezite-Diyabet & diyet

Çağın hastalığı olarak tanımlanan obezite vücutta aşırı yağ artımıyla (kilo alımı) ortaya çıkan, çevresel etkilerle tetiklenen genetik temelli kronik bir hastalıktır. Obezite, dünyada özellikle gelişmiş ülkelerin en önemli sağlık sorunlarından biridir. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 1,9 milyar kişi fazla kilolu ve bunların 600 milyonu da obezdir.

Genetic Trainer®'ın 36 gen bölgesinin moloküler DNA analizine dayalı ve genetik yapıya uygun egzersiz ve diyet metodolojisi ile obezite ve metabolik sendrom hastalık risklerinizi minimum seviyeye indirebilir ve hatta tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. 

Wellness

Daha sağlıklı, daha uzun ve daha atletik yaşamanın sırrı Genetic Trainer Welness test panelinde.!  

68 gen bölgesinin moleküler DNA analizine dayalı Genetic Trainer Wellness test panelimizde neler var?

 

ATRIAL FİBRİLASYON (AF) – KORONER ARTER (CAD) – İNTRAKRANİYAL ANEVRİZMA (IA) -PEREFERİK ARTER HASTALIĞI (PAD)- VENÖZ TROMBOEMBOLİZM (VTE)OBEZİTE, TİP1 DİYABET, TİP2 DİYABET, HİPERTANSİYON, HİPERTROİDİ, OSTEOPOROZ, ROMATOİD ARTRİT, ALZHEIMER, MULTIBLE SCLEROSIS (MS), AURALI MİGREN, GLİKOM ( GÖZ TANSİYONU), FOLAT METABOLİZMASI, GLUTEN INTOLERANCE, LAKTOZ INTOLERANS, ŞEKER TÜKETİM  METABOLİZMASI, VİTAMİN B12 METABOLİZMASI, VİTAMİN B6 METABOLİZMASI, D VİTAMİNİ METABOLİZMASI. 

Genetic Trainer Wellness