Genetic Trainer Sistemi salgın süresince Covid-19'la mücadelede etkin bağışıklık sistemi genlerinin ''DNA'' analizlerini her testin yanında ücretsiz yapıyor.!

list-do-redakcji-pisze-z-bezsilnosci-od-

2019 sonunda ortaya çıkan yeni koronavirüs pnömonisi (COVID-19) oldukça bulaşıcıdır. Kritik hastalarda mortalite oranı % 49'a kadar ulaşmıştır. Genetic Trainer sistemi Ar&Ge'si salgını ilk duyulduğu andan itibaren izlemeye almış, önleyici ve destekleyici önlemler üzerine çalışmalar başlatmıştır. 

Salgının ilk ortaya çıktığı yer olan Çin'in Wuhan eyaletinde bilim insanları tarafından yapılan ilk bilimsel çalışmalarda enflamasyon hastalık ilerlemesinde ve ölüm oranlarında en önemli sebep olarak belirlenmiştir. Yapılan bu çalışma hafif, şiddetli ve kritik hastalar arasındaki periferik kan iltihaplanma göstergelerini analiz ederek ciddi veya kritik hastaları erken teşhis etmeye ve ayırımının yapılmasına yardımcı olmuştur. Yapılan bu ilk bilimsel çalışma bağışıklık sisteminin Covid-19 pnömonisine nasıl cevap verdiği ve kan iltihabı ile ilgili göstergelerin bağışıklık sisteminin virüse karşı hangi inflamatuar genetik mekanizmalarla mücadele ettiğini ortaya koymuştur. Bunun üzerine Genetic Trainer Sistemi, özel olarak testi binlerce TL tutan bu önemli gen bölgelerinin moleküler ''DNA'' analizlerini salgın süresince tüm testlerin yanında ücretsiz olarak analiz etme kararı almıştır!

Ayrıca, genetik dezavantajların minimuma indirilmesi ve bağışıklık sisteminin genetik yatkınlığa göre nitelikli beslenme ve egzersiz yöntemleriyle güçlendirilmesi amacıyla kişiye özel olarak ücretsiz raporlar hazırlanacak ve yönlendirmelerde bulunacaktır.

 

Amaç;

*Hastalığa yakalanma ve ölüm oranını minimuma indirmek.!
*Covid-19 ve her türlü virüsler ve hastalık risklerine karşı bağışıklık sisteminin öneminine farkındalık yaratmak.
*Dünyanın en ileri bilim ve teknolojilerine sahip Genetic Passport'un ''www.geneticpassport.org'',

Türk halkının zor zamanında tüm imkanlarını seferber ederek yanında olduğunu hissettirmek.

(Genetic Passport bir Genetic Trainer' kuruluşudur. )

​Hastalığın ilk ortaya çıktığı Çin'in Wuhan eyaletinde bilim insanlarının Covid-19 pönomanisi sebebiyle hayatını kaybeden hastalar üzerinde yaptığı 25.02.2020 tarihli bilimsel çalışmaya aşağıdaki PDF dosyasından ulaşabilirsiniz.